Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom

Vhozové trezory

Depozitné trezory sú skvelé pre banky, reštaurácie a ďalšie komerčné inštitúcie. Sú tiež ideálny pre jednotlivcov, ktorí pracujú s väčšími sumami v hotovosti. Vhozové trezory sa nachádzajú vo všetkých cenových pásmach a budú užitočné ako pre firemné, tak pre individuálnych zákazníkov. Sú trezory s vhozom či sejfy s vhozom bezpečné? Najdôležitejším prvkom ktoré vhadzovanie trezory ponúka je možnosť vložiť do trezoru obálku s peniazmi či holou hotovosť a dokumenty bez otvorenia samotného trezoru. Dôležitý fakt je hlavne ten že akonáhle hodíte čokoľvek dovnútra tak už to nedostanete von bez kľúča od trezoru či bez kódu od trezoru. Vhozové trezory majú otvor pre vhod buď spredu či z boku.

Zobraziť viac