Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom

Malé domácí trezory

Vzhľadom k tomu, že väčšina malých domácich trezorov nie je priestorovo náročná, môžete ich umiestniť prakticky kdekoľvek v miestnosti. Najlepším spôsobom je uložiť ich do steny a skryť za maľbou alebo dekorácií alebo ho zapustiť a schovať do podlahy. Týmto spôsobom zlodejom veľmi stížíte prípadnú lúpež, pretože nebudú mať trezor na očiach. Pokiaľ nemáte možnosť zapustenie trezoru do steny či trezoru do podlahy, zamyslite sa nad vašou šatníková skriňou a jej dnu kde sa dá trezor dobre schovať.

Zobraziť viac