Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom

Malý trezor a mini trezor

Pokiaľ máte minimalistické potreby a uspokojíte sa s malým priestorom, potom sú malé trezory to čo by ste mohli hľadať! Malé sejfy sú veľmi kompaktné, ľahko sa ovládajú a sú cenovo dostupné. Tento sortiment je pre Vás tým pravým ak ste majiteľom menšie zbrane, menšie hotovosti, fotografií či pasov a iných menších cenností. Saffort má viac ako 20 rokov skúseností s predajom malých trezorov a rôznych druhov trezorov. Neupřednostňujte nízku cenu malého trezoru pred bezpečnosťou. Nízke ceny človeka veľmi ľahko zlákajú, avšak nízke ceny malých sejfov často znamenajú že malý lacný trezor disponuje nízkou bezpečnosťou. Kladieme tak dôraz na vyššiu bezpečnosť z dôvodov že:Môžete uložiť do ďaleko cennejšie tovaru a predmety; Uložené veci v kvalitnom trezore je možné poistiť na vyššie čiastky;Zlodeji budú mať oveľa menšiu šancu sa do trezoru dostať vďaka vyššiemu zabezpečenia.

Zobraziť viac