Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Ako vybrať trezor?

Ako vybrať trezor?

Mnoho ľudí čelí situácii kedy je úplne stratený pri výbere trezorov. Trhy ponúka veľkú škálu rôznych typov bezpečnostných, ohňovzdorných a zbraňových trezorov, niet sa teda čomu diviť. V podstate je to ale veľmi jednoduché, je len potrebné sa sústrediť na pár základných detailov. Ponúkame Vám tak pár tipov ako vybrať trezor jednoducho a rýchlo. Treba si však odpovedať u otázky ako vybrať trezor na nasledujúce otázky:

Využijte v prvé řadě náš filtr prosíme : https://www.saffort.sk/typ-trezoru

Otázka 1: Čo mienite držať v trezore. Pozor! Myslite dopredu, teda Aj na možné uloženie väčších vecí a predmetov

Dokumenty, peniaze, cd, flash disky, zbrane, zložky s dokumentmi, šanóny a tak ďalej. Je to veľmi dôležité čo hodláte držať v trezore, pretože podľa toho budeme vyberať aj trezor s dostatočným vybavením, potrebnú bezpečnostné triedou, veľkostí a tak ďalej.

Otázka 2: Akú veľkosť by mal mať váš trezor?

Pokiaľ bude trezor používaný len pre peniaze a šperky, môže byť malý; avšak nebudete môcť v ňom uchovávať dokumenty, súbory, fotografie alebo notebooky. Lovecká zbraň vyžaduje vysoký trezor. Veľkosť trezoru je často obmedzená veľkosťou miesta, kde má byť osadený. Všeobecné pravidlo je nasledovné - vždy by ste mali zvoliť väčší rozmer, ako ste pôvodne plánovali, pokiaľ je to možné. Dôležité je zvážiť nie len veľkosť trezoru, jeho umiestnenia a čo v ňom bude, ale tiež hlavne nasťahovanie trezoru. Dopredu zvážte aké možnosti má váš výťah, domové dvere, prípadne okno do ktorého môže trezor byť vytiahnutý menším žeriavom áno aj to sa robí. Skontrolujte si spevnenie podlahy, teda akú váhu si vaša podlaha môže dovoliť uniesť.

Otázka 3: Aké sú bezpečnostné požiadavky?

Zde naleznete odkaz na všechny bezpečnostní certifikované volně stojící trezory : https://www.saffort.sk/bezpecnostne-trezory

Čím cennejšie sú vaše položky (nie nutne povedané v peniazoch), tým bezpečnejšie trezor vyberajte. Vyššie bezpečnosti trezorov je označená certifikáty. Ak máte obavy o bezpečnosť a svoje cennosti, odporúčame, aby ste sa vyhli trezoru bez certifikácie. Trezory sú rozdelené do certifikátu S1, S2, Z2, Z3, 0. trieda, I. trieda, II. trieda atd ... Vyberajte prosíme správne nech má nákup trezory ten správny zmysel a úžitok.

Otázka 4: Potrebujete ochranu vašich cenností pred požiarom? Ako teda vybrať trezor s ohňovzdornou ochranou?

Zde naleznete odkaz na všechny ohnivzdorné certifikované trezory : https://www.saffort.sk/ohnovzdorne-trezory

Ľudia bohužiaľ často zabúdajú alebo si jednoducho neuvedomujú že cennosti je potrebné chrániť nie len pred zlodejmi ale aj pred ohňom. Toto je dôvod prečo má Saffort v ponuke online i veľké množstvo ohňovzdorných trezorov za dobré cien. Ako vybrať ohňovzdorný trezor? Protipožiarne sejfy sú rozdelené do certifikátov podľa doby po ktorý sú schopné ochrániť veci umiestnené v trezore pred vzplanutím. Delí sa na 30min. 60min. 90min. a 120min.

Otázka 5: Kam umiestnite trezor? Ako vybrať miesto pre trezor správne?

Prosíme využijte náš filtr  : https://www.saffort.sk/typ-trezoru

Máme v podstate 3 nasledujúce typy umiestnenie či ukotveniu trezorov: Voľne stojace trezor, teda ukotvenie k podlahe kotviacimi skrutkami, možno aj prirobiť zozadu na stenu nechce Ak sa Vám vŕtať do podlahy. Ďalším variantom sú trezory ktoré sa musia zabetónovať do hĺbky múru, táto montáž teda vyžaduje určité murárske práce a búracie, ale jedná sa o jednu z najlepších variantov úschovy trezorov. Posledný variant je potom trezor zapustený / zabetónované v podlahe. Túto variantu opäť považujeme za veľmi bezpečnú však volia ju klienti ktorí sú vo výstavbe domov či majú pivnica kam trezor umiestniť vo vlastnom dome. Moc ľuďom sa búrať podlahu nechce.

Otázka 6: Ako vybrať zámok trezory? Elektronický, kľúčový, či kombinačné alebo mechanický?

Najznámejšími zámky u trezorov sú samozrejme kľúčové motýlikové zámky, potom elektronické zámky s číselníkom, mechanické otočné zámky kde treba zvoliť správnymi pohybmi danú číselnú radu a potom kombinačné zámky ktoré sa väčšinou skladajú z klasického kľúčového zámku + otočných mechanických zámkov. V dnešných dňoch keď už sa veľa zlodejov nebojí otvorenie kľúčových zámkov, odporúčame elektronické zámky ako najlepší variant. Sú bezpečnejšie, pohodlnejšie a jednoduchšie na ovládanie užívateľom.

Investícia do trezoru je dlhodobá investícia. Preto stojí za to "investovať" svoj čas pri výbere najvhodnejšieho produktu. Odporúčame zakúpiť si trezor od špecializovaných firiem, kde vždy dostanete rady, ako zmeniť kód elektronického zámku trezoru alebo kde si vyrobiť kópiu kľúča, ako nainštalovať bezpečnostné zariadenie atď. Naši špecialisti na Saffort sú tu pre Vás.