Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Archivačná skriňa a trezory

Archivačná skriňa a trezory

Archivačná skriňa? Archivačné trezor, kam sa spisy?

Ste kancelária, dielňa, malý či veľký podnik a premýšľali ste kam sa spisy, šanóny a ostatnými stohy dokumentov? Premýšľali ste nad tým, čo sa môže stať v prípade, že dôjde k vlámaniu do vášho podniku či kancelárie? Myslíte, že vaša kancelária vyhorieť nemôže?

Nad týmto premýšľa tisíce klientov, ktorí u nás nakupujú práve archivačné skrine či archivačné trezory.

Aby sme rozlíšili archivačná skriňa a archivačné trezor:

Archivačná skriňa

Archivačná skriňa je väčšinou oceľová skriňa s menšou hmotnosťou a zámkom v najnižšom možnom zabezpečenia. Tieto skrine slúžia veľmi dobre pre všetky potreby klientov a len tak sa do nich nežiaduce návštevníci a šťouralové nedostanú. Špecialisti na výrobu archivačných skríň a trezorov sú práve továrne Rottner a T-SAFE z našej ponuky.

Archivačné trezory

Archivačné trezory sú už veľmi robustné trezorové skrine s certifikovanými zámkami v bezpečnostných triedach minimálne S1, S2 I. triedy, II. triedy a vyšších. Vyšších tried nie je v ponuke bohužiaľ toľko, respektíve slovenskej poisťovne nevyžadujú vyššie zabezpečenie. Archivačné trezory majú totiž slúžiť pre uloženie hlavne dôležitých zmlúv, dokumentov, veľkého počtu šanónov, kufrov s piny, hotovosti a mincí.

Poistenie skríň a trezorov

Každá poisťovňa, dozor či inšpektor ministerstva financií po každej spoločnosti či súkromné ​​či štátne bude vyžadovať bezpečnostný trezor či oceľovú skriňu s danou certifikáciou.

Všetko sa odvíja od toho, čo v danom trezore plánujete držať, neváhajte sa o tomto poradiť s vašou poisťovňou či právnym oddelením vašej spoločnosti.

České archivačné skrine

Medzi obľúbené, ako sme už spomínali, patrí Archivačné skrine českej továrne T-SAFE a to napríklad skriňa AS 2 K ktorá patrí medzi najlacnejšie skrine na trhu, avšak s kvalitným spracovaním či Trezory certifikované rakúskej továrne Rottner security s typy ako Office 3 Premium či Kanzlei SB 125 PREMIUM.

Archivačné oceľové skrine

Ako ďalším špecialistom vyrábajúcim archivačné oceľovej skrine je slovenský továreň Safetronics, ktorá teraz vyšla na denné svetlo s kvalitnou radom skriňou EURON. Trezorové skrine EURON sa okamžite stali terčom všetkých štátnych inštitúcií, ktoré ihneď začali zhotovovať práve tieto skrine.

Trezorové skrine

Trezorové skrine či oceľové skrine patrí medzi produkt, ktorý je možné vyrobiť na zákazku s konkrétnymi detailmi ako počet políc či konkrétnymi rozmery, neváhajte nás preto kedykoľvek kontaktovať.