Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Archivačné oceľové skrine

Archivačné oceľové skrine

Archivačné oceľové skrine

 

Súčasťou každej menšie či väčšie firmy, by určite mala byť bezpečnosť. Bezpečnosť ide charakterizovať všetkými možnými spôsobmi.

V prvom rade ide, samozrejme, o bezpečnosť zamestnancov a dodržiavanie požiarnych smerníc. Je však tiež potrebné myslieť na situácie, keď sú v ohrození dôležité dokumenty súvisiace s chodom spoločnosti, to znamená šanóny plné zmlúv, v bankách potom platobnej karty, piny a iné.

Archivačné oceľové skrine, trezory a podobné slúži práve na to, aby ste bezpečne uložili vaše cennosti a dokumenty, ktoré sa nezmestia do menšieho nábytkového trezoru.

Tieto skrine sú väčšinou vysoké minimálne 1,3 m, s dostatočným množstvom uloženého priestoru a dostatočným množstvom políc. Police sú vždy odnímateľné a voľne nastaviteľné. Nájdete aj archivačné skrine s vnútornými schránkami so samostatným zamykaním. Všetko je k dispozícii, len je potrebné počítať s extra poplatky.

Je tu značný rozdiel v produktoch ako je archivačná oceľová skriňa a archivačné trezor. Archivačné skrine patria medzi lacnejšie varianty so silou plechov okolo 6-10mm a väčšinou tak nedisponujú potrebnými certifikáciami. To však neznamená, že neplní všetky potrebné funkcie. Sú takmer nedobytné. Výhodou však je, že zlodeji väčšinou ku skriniam s dokumentmi nemieri.

Archivačné trezory sa pohybujú okolo sumy 70-200tis. Sk, pochopiteľne i viac, tu je však nutné podotknúť, že ak chcete umiestniť do trezoru muníciu, drahé šperky, zlaté tehly či väčšie hotovosť, môžete sa cítiť veľmi bezpečne, tieto typy trezorov disponujú európskym certifikátom EN1143-1 v rôznych bezpečnostných kategóriách.

Ako pripomíname vždy a zakaždým, archivačné trezor je vždy potrebné ukotviť podľa bezpečnostných pravidiel od výrobcu. Archivačná skriňa neplní svoju funkciu, ak nie je připrevněna.

Na saffort.cz nájdete aktuálne archivačné skrine od českého výrobcu T-SAFE, Rakúskeho výrobca Rottner a Talianskeho výrobcu Mottura.

Spoločnosť T-SAFE je veľmi flexibilná, teda je možné vždy individuálne poupraviť veľkosť, hĺbku, šírku samotnej skrine či počet políc a vnútornú schránku.

Doprava archivačných oceľových skríň je po celej ČR a SK zdarma, neváhajte sa na nás preto obráti s prosbou o kalkuláciu či pomoc s výberom. Trezor doručíme po Prahe, Brne, Ostrave, Bratislav, Košicích ale aj po iných menších mestách či dedinkách úplne zadarmo!

Navštívte našej kategórii archivačné trezory na www.saffort.cz

Váš SAFFORT