Certifikované trezory

Poďme si rozdeliť trezory podľa bezpečnostných tried, pretože bezpečnostná trieda u trezoru je dôležitá!

Z pohľadu slovenského zákona a českých tried, sa môžeme stretnúť s certifikátmi S1, S2 podľa EN 14450, ktoré zodpovedajú uloženie dlhých zbraní a munície s 10 RU - odporovými jednotkami. Tento certifikát je dostačujúce v rámci európskej únie pre držanie do 10 ks zbraní. Áno český zákon je zákonom ďaleko viac prísnejším a preto zákon hovorí, že by ste mali mať uložené zbrane nie len v robustnom bezpečnom trezore, ale aj v trezore s bezpečnostným zámkom triedy "A" a 15 RU - odporovými jednotkami.

V Českej republike sa stretneme aj s bezpečnostnými triedami Z1, Z2, Z3.

Trezory bezpečnostná trieda Z1

Bezpečnostná trieda Z1 sa používa u plechových skríň, teda skríň kde je možné podľa zákona držať maximálne 2 ks dlhých zbraní a 500 ks munície.

Trezory bezpečnostná trieda Z2

Bezpečnostná trieda Z2 sa používa, tieto trezory už väčšinou disponujú 15 RU - odporovými jednotkami.

Trezory bezpečnostná trieda Z3

Bezpečnostná trieda Z3 sa používa už u robustných zbraňových trezorov do 10 ks zbraní + munície a menších cenností

Trezory bezpečnostná trieda 0.

Bezpečnostná trieda 0. je veľmi nešikovne zvolená bezpečnostná trieda, ktorá pravdepodobne veľmi skoro zmizne z ponúk všetkých predajcov trezorov, avšak aj tak nájdete v našej ponuky tieto trezory a nie málo celkom 59 ks. Jedná sa o triedu, ktorá je niečo medzi triedou 1. a S2, teda skôr zbytočná. Počet odporových jednotiek 30/30 RU. Hrubý odhad uložené sumy 50.000, - Sk.

Trezory bezpečnostná trieda I.

Bezpečnostná trieda I. - Táto trieda je v podstate najrozšírenejší čo sa týka ponuky produktov na českom i slovenskom trhu, v podstate v EÚ. Trezory certifikované v tejto bezpečnostnej triede sú už vhodné pre uloženie až 20 ks zbraní a cenností s čiastkou od 100.000, - CZK až do 1.000.000, - CZK , avšak pozor sumy sú pohyblivé práve preto, že každá poisťovňa má limity svoje a každá poisťovňa vám tak oznámi akú triedu podľa vašich cenností zaobstarať. Týchto trezorov máme v ponuke 245! Odporové jednotky 30/50 RU. Hrubý odhad uložené sumy 350.000, - CZK.

Trezory bezpečnostná trieda II.

Bezpečnostná trieda II. - Táto bezpečnostná trieda je podľa zákona o uložení zbraní v podstate to isté ako bezpečnostná trieda I., teda je možné uložiť 20 ks dlhých zbraní. Táto bezpečnostná trieda je využívaná skôr v štátnych inštitúciách, bankách, firmách podľa nariadenia konkrétneho inšpektora. Áno prečo nekúpiť certifikovaný trezor v II. bezpečnostnej triede domov, avšak počítajte s tým, že sa jedná o trezory s váhou okolo 200 kg! Týchto trezorov máme v ponuke 58! Doprava je zadarmo! Odporové jednotky 50/80 RU. Hrubý odhad uložené sumy 500.000, - CZK.

Vyššej triedy bezpečnostných tried

Vyššej triedy bezpečnostných tried sa už líšia hlavne veľmi veľkými hmotnosťami, odporovými jednotkami a poistnými sumami. Trezory v týchto bezpečnostných triedach teda III. IV a vyšších sú trezory s váhou okolo 500 kg - 1,5 tony. Týchto trezorov máme v ponuke 58 a aj na tieto typy trezorov poskytujeme dopravu zadarmo po celej ČR i SK!

V prípade otázok sa na nás neváhajte obrátiť a všetko s vami radi prediskutujeme a pomôžeme.