Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Certifikované trezory a trezory s bezpečnostnou triedou

Certifikované trezory a trezory s bezpečnostnou triedou

Certifikované trezory

Poďme si rozdeliť trezory podľa bezpečnostných tried, pretože bezpečnostná trieda u trezoru je dôležitá!

Z pohľadu slovenského zákona a českých tried, sa môžeme stretnúť s certifikátmi S1, S2 podľa EN 14450, ktoré zodpovedajú uloženie dlhých zbraní a munície s 10 RU - odporovými jednotkami. Tento certifikát je dostačujúce v rámci európskej únie pre držanie do 10 ks zbraní. Áno český zákon je zákonom ďaleko viac prísnejším a preto zákon hovorí, že by ste mali mať uložené zbrane nie len v robustnom bezpečnom trezore, ale aj v trezore s bezpečnostným zámkom triedy "A" a 15 RU - odporovými jednotkami.

V Českej republike sa stretneme aj s bezpečnostnými triedami Z1, Z2, Z3.

Trezory bezpečnostná trieda Z1

Bezpečnostná trieda Z1 sa používa u plechových skríň, teda skríň kde je možné podľa zákona držať maximálne 2 ks dlhých zbraní a 500 ks munície.

Trezory bezpečnostná trieda Z2

Bezpečnostná trieda Z2 sa používa, tieto trezory už väčšinou disponujú 15 RU - odporovými jednotkami.

Trezory bezpečnostná trieda Z3

Bezpečnostná trieda Z3 sa používa už u robustných zbraňových trezorov do 10 ks zbraní + munície a menších cenností

Trezory bezpečnostná trieda 0.

Bezpečnostná trieda 0. je veľmi nešikovne zvolená bezpečnostná trieda, ktorá pravdepodobne veľmi skoro zmizne z ponúk všetkých predajcov trezorov, avšak aj tak nájdete v našej ponuky tieto trezory a nie málo celkom 59 ks. Jedná sa o triedu, ktorá je niečo medzi triedou 1. a S2, teda skôr zbytočná. Počet odporových jednotiek 30/30 RU. Hrubý odhad uložené sumy 50.000, - Sk.

Trezory bezpečnostná trieda I.

Bezpečnostná trieda I. - Táto trieda je v podstate najrozšírenejší čo sa týka ponuky produktov na českom i slovenskom trhu, v podstate v EÚ. Trezory certifikované v tejto bezpečnostnej triede sú už vhodné pre uloženie až 20 ks zbraní a cenností s čiastkou od 100.000, - CZK až do 1.000.000, - CZK , avšak pozor sumy sú pohyblivé práve preto, že každá poisťovňa má limity svoje a každá poisťovňa vám tak oznámi akú triedu podľa vašich cenností zaobstarať. Týchto trezorov máme v ponuke 245! Odporové jednotky 30/50 RU. Hrubý odhad uložené sumy 350.000, - CZK.

Trezory bezpečnostná trieda II.

Bezpečnostná trieda II. - Táto bezpečnostná trieda je podľa zákona o uložení zbraní v podstate to isté ako bezpečnostná trieda I., teda je možné uložiť 20 ks dlhých zbraní. Táto bezpečnostná trieda je využívaná skôr v štátnych inštitúciách, bankách, firmách podľa nariadenia konkrétneho inšpektora. Áno prečo nekúpiť certifikovaný trezor v II. bezpečnostnej triede domov, avšak počítajte s tým, že sa jedná o trezory s váhou okolo 200 kg! Týchto trezorov máme v ponuke 58! Doprava je zadarmo! Odporové jednotky 50/80 RU. Hrubý odhad uložené sumy 500.000, - CZK.

Vyššej triedy bezpečnostných tried

Vyššej triedy bezpečnostných tried sa už líšia hlavne veľmi veľkými hmotnosťami, odporovými jednotkami a poistnými sumami. Trezory v týchto bezpečnostných triedach teda III. IV a vyšších sú trezory s váhou okolo 500 kg - 1,5 tony. Týchto trezorov máme v ponuke 58 a aj na tieto typy trezorov poskytujeme dopravu zadarmo po celej ČR i SK!

V prípade otázok sa na nás neváhajte obrátiť a všetko s vami radi prediskutujeme a pomôžeme.