Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Dôležité pre majiteľov zbraní a streliva

Dôležité pre majiteľov zbraní a streliva

Dôležité pre majiteľov zbraní a streliva

Vážení klienti, ak ste držiteľom krátke palné zbrane, historických dlhých zbraní, automatických či loveckých zbraní? Ak áno, tak iste viete kam svojich miláčikov bezpečne uložiť pred zlodejmi, nahnevanú manželkou či nezbednými deťmi.

Zákon o držaní zbraní a streliva je nekompromisný a to hlavne v českej republike, článkov nájdeme na weboch stovky. Zákon sa neustále našimi zákonodarcovia vyfarbuje do stále horších farieb.

Trezory pre uloženie do 2 kusov zdraní

Poďme si z našej ponuky vybrať konkrétne typy pre uloženie do 2 ks zbraní, teda skríň necertifikovaných a od 2 ks ďalej, teda tých čo už musí spĺňať zákon o uchovávaní zbraní a streliva s minimálne 15 RU a bezpečnostným zámkom triedy "A".

Trezory a skrine pre uloženie až 5 dlhých zbraní

Naši partneri aj my Saffort, predávame a distribuujeme na našich partnerov skrine pre uloženie až 5 dlhých zbraní a streliva, avšak to automaticky neznamená, že je možno držať pre uspokojenie zákona v skrini reálne 5 zbraní. Ak budete sa zaujímať len o uložení zbraní, bezpečie pre vašu rodinu a nebudete riešiť návštevu polície a jej kontrolu, tak áno, chápeme necertifikované skrine na zbrane, sú totiž lacné a splní, čo majú.

V našej ponuke nájdete napríklad veľmi ľahkú skriňa na 5 zbraní Rottner GUN-5, ktorá diktuje českému trhu s lacnými skriňami. Skriňa je možné prichytiť k zemi a s jej váhou 16 kg patrí tak medzi tie najpredávanejšie ale zároveň najviac náchylné na poškodenie. Hrúbka stien skrine GUN-5 je iba 0,7mm. Cena 139€ je však príjemná. Dopravu na túto skriňu máte u nás zadarmo! Skriňa je vždy skladom.

Trezory na dlhé zbrane

Ďalej v našej ponuke nájdete úplne novo Skriňa na 1 ks dlhé zbrane Rottner GUN-1. Jedná sa o jednoplášťovú skriňu, bez vnútornej uzamykateľné schránky. Skríň na 1 ks dlhé zbrane na trhu nenájdete a práve preto sa továreň Rottner rozhodla zaradiť skriňa GUN-1 do svojho sortimentu. Cena, za ktorú skriňu GUN-1 zaobstaráte na saffort.sk je 85€. Doprava je samozrejme tiež zadarmo po celej Slovenskej Republike.

Skrine na zbrane

Po niekoľkýkrát spomínané skrine na zbrane Hunter sú naším vlastným produktom, a preto si dovolíme porovnať s ostatnými. Skriňa na zbrane Hunter 3, teda skriňa na 3 dlhé zbrane a vnútornou uzamykateľnou schránkou váži 45 kg! Teraz si porovnajte so skriňou GUN-5 na 5 dlhých zbraní ktorá váži 16kg. Áno skriňa Hunter 3 je robené z oveľa silnejší ocele. Cena skrine Hunter 3 je príjemných 155€ s DPH, áno táto cena je premenlivá, skriňa ide veľmi často do akcie! Doprava zdarma vždy na Saffort.cz.

Trezory a skrine na 5 dlhých zbraní

Skriňa Brihard Hunter 5 je robené pre uloženie 5 dlhých zbraní a uloženie nábojov do uzamykateľné schránky. V skrini síce môžete mať podľa zákona uložené iba 2 zbrane, ale ako sme už spomínali, sú dva typy ľudí, tí čo chcú zabezpečiť rodinu a tí ktorí riešia kontrolu od polície. Skriňa Brihard Hunter 5 je tak veľmi zaujímavým a kvalitným riešením. Váha skrine je 59 kg! Dopravu opäť zabezpečujeme zdarma.

Zbraňovo trezory

Všetky ďalšie typy trezorov a skríň ponúkaných v kategórii "zbraňové trezory" na našich e-shopoch saffort.cz a saffort.sk majú už platný certifikát v kategóriách Z2, Z3 (čo je v podstate česká norma Európskej normy S1) 0. a I. tried. Áno ceny sú vyššie, avšak kupujete vysoko kvalitný zámkami triedy "A" a kvalitná oceľ!

Neváhajte sa preto na nás kedykoľvek obrátiť s technickými otázkami ohľadom trezorov či skríň na zbrane, sme Vám plne k dispozícii.