Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Vyberte si trezor zodpovedne a bez stresu

Vyberte si trezor zodpovedne a bez stresu

Vyberte si trezor zodpovědně a bez stresu

Ako správne vybrať vhodné miesto pre váš trezor?

Viac a viac ľudí si uvedomuje, že trezor už nie je len záležitosťou luxusných domácností a bohatých ľudí, ale nevyhnutným vybavením každého domova. Ľudia sú zvyknutý uchovávať v trezoroch nielen peniaze, ale aj šperky, dokumenty, nebezpečné veci ako zbrane, nože, cd, pamäťové disky, fotky a iné. Ak ste už plánovali kúpu trezoru, iste ste premýšľali nad tým, kde by bolo najvhodnejšie trezor umiestniť. Odpoveď na túto otázku prináša mnoho otázok a faktorov, ktoré musia byť uskutočnené pred nákupom samotného sejfu, pretože ak tak neurobíte, zistíte, že trezor nemáte kam dať.

Najskôr sa rozmyslite, čo by ste radi uchovávali vnútri trezoru.
Čo bude hlavným dôvodom kúpy sejfu?
Pokiaľ si zodpoviete túto otázku, budete aspon vedieť veľkosť trezoru. Teraz môžete začať myslieť na to, kam trezor umiestniť. Môžete myslieť aj na viacerých trezorov naraz.

Hlavný dôvod, prečo si kupujete trezor

Kupujete si trezor, kde mienite držať dôležité dokumenty a budete ich často potrebovať? Alebo hľadáte trezor, ktorý budete používať len občas? Možno hľadáte trezor, kde budete uchovávať zbrane? Budete v trezore uchovávať veci, ktoré chcete držať ďalej od svojich detí? V týchto a podobných otázkach si musíte odpovedať pred nákupom trezoru. Napríklad, ak plánujete držať v sejfe hlavne dokumenty a peniaze teda veci, ktoré budete často potrebovať, potom by mal byť trezor umiestnený na ľahko dostupnom mieste. Ak plánujete do trezoru umiestniť zbrane, potom ho umiestnite na miesto, kam sa nedostanú jednoducho osoby, ktoré by k trezoru nemali pristupovať vôbec, ako vaše deti. Pokiaľ sa jedná o veci, ktoré chcete schovať pred deťmi, umiestnite trezor do vyšších priestorov, kam nedosiahnu. Jednoducho, trezor by nemal byti na prvý pohľad videný.

veľkosť sejfu

Keď kupujete trezor, tak je vždy veľkosť to prvé, čo musíte rozhodnúť. Platí tu jedno pravidlo - Kúpte tak veľký trezor, aby ste ho mali kam umiestniť. Vo väčšine prípadov je vidieť, že väčšina malých trezorov plne napĺňa potreby klientov, ale ak chcete vložiť niečo navyše, s čím ste nepočítali, už sa tam nič nevojde. Vo finále kúpiť dva malé sejfy stojí viac peňazí, než kúpiť jeden väčší. Samozrejme je ďaleko pohodlnejšie používať jeden, ako dva. Ak vyberiete dopredu trezor väčšie, vyhnete sa tak problémom v budúcnosti s vybratím a vložením veci z a do trezoru.

trezorové dvere

Ďalšia veľmi dôležitá vec, ktorú nemožno opomenúť, sú dvere samotného sejfu. Predávame dva typy dverových zámkov, niektoré sú vidieť pri zatvorených dverách, tu sa jedná o vrchnú pánty a vnútorné pánty sú skryté a naopak. Obaja majú svoje výhody a nevýhody. Zámok bez horných pántov, ktoré by boli vidieť, sú považované za bezpečnejšie variantu. Horná zámky, ktoré sú viditeľné, môžu byť prerezaniu s kvalitným náradím. Avšak aj po odrezaní týchto zámkov, fungujú ďalšie dva pánty skryté zlodejom. Ide teda o to, čo najviac znepríjemniť zlodeji jeho snahu o nabúranie sa do trezoru a predĺžiť tak možnosť dolapenie zlodeja. Výhoda týchto trezorov je tá, že môžu byť otvorené až do 180 stupňov, naopak trezory, ktoré majú pánty schované, môžu byť otvorené maximálne do 90 stupňov. Pri otvorení trezoru do 180 stupňov, tak jednoducho vložíte väčšie krabičky a iné. Na toto je tiež potrebné pamätať pri výbere vhodného trezoru.

Ďalšia dôležitá vec je - dvere trezoru sú vždy robené pre pravákov - čo znamená, že otvorenie trezorových dverí je vždy zľava doprava. Preto je potrebné si uvedomiť, či vám 90 stupňové otvorenie dverí bude stačiť a nestanú sa tak bariérou, bez prístupu k vami uloženým veciam. Je pravdou, že niektoré továrne vyrába trezory na zákazku, na základe vašich špecifikácií, takže sú schopní vám vyrobiť aj trezor pre ľavákov, vždy sa spýtajte spoločnosti predávajúce trezory, či sú schopní podobný trezor dodať alebo nie.

Tu je pár tipov, kde vhodne umiestniť trezor vo vašej domácnosti

Zabudujte trezor do steny. Ukotvené trezory do steny, sú veľmi dobre zabezpečené a je veľmi ťažké ich dostať von a odniesť. Trezory do steny, sú vždy lacnejšie variantom trezoru a to z jednoduchého dôvodu. Kvalitne chránené, sú hlavne predné dvere samotného trezoru, bočné a zadné strany sú primontované ku stenám a preto sú chránené samotným murovaním. Po umiestnení a uchytenie trezoru do steny, trezor prikryte napríklad obrazom.

Zabudujte trezor do podlahy. Tieto trezory sú ďalším veľmi kvalitným zabezpečením proti krádežiam. Najčastejšie a najbezpečnejšie umiestnenie trezora do podlahy je napodiv spálne, prečo? V prvom rade zlodeji nejdú pri lúpeži do spálne, kde môžu spať prípadní majitelia bytovej jednotky. V prípade že vás navštívi zlodej, máte tak možnosť použiť trezor a v krajných prípadoch použiť schovanú zbraň. Ovšem ak sa nachádza trezor na mieste, kde napríklad stojí skriňa, bude veľmi ťažké sa k nemu v prítomnosti zlodeja dostať. Toto je tiež potreba premyslieť.
Ak plánujete kúpu trezoru, kam by ste radi umiestnili lovecké zbrane, vyberte miesto, kde nespí vaša rodina. Ak prídete domov z lovu, nechcete budiť rodinu priechodom cez spálňu so zbraňou v ruke.

Zvoľte teda miesto, kam sa rozhodnete umiestniť trezor a vyberte tak vhodný, veľkosti a parametrom zodpovedajúce sejf. Týmto predídete tomu, že by ste boli s nákupom nespokojní a museli ste riešiť vrátenie trezoru či kúpe ďalšieho.

Váš SAFFORT

logo