Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom

Čas vs lúpež

Čas vs lúpež

Čas vs váš trezor


Na svete v podstate neexistuje trezor, do ktorého by nebolo možné sa vlámať, bohužiaľ, avšak každá bezpečnostná trieda trezorov poskytuje čas daný pre lupiča za ako dlho sa cca dostanú do príslušného sejfu. Väčšina zlodejov si tak trúfa na trezory menšie, respektíve menej bezpečné a väčšinou schovaných na miestach kde majú zlodeji na krádež pokoj. Je teda potrebné zabezpečiť, aby vnútorná strana trezorov (to isté platí pre trezory na zbrane), boli prichytené k podlahe a na chrbte trezoru, ak je k tomu sejf uspôsobený. Uistite sa pri kúpe trezoru, že trezor spĺňa všetky bezpečnostné prvky ktoré od trezoru očakávate. Ak nespĺňa vyššie uvedené parametre, nekupujte ho.

Čas vs loupež

Trezory ktoré nie sú pripevnené k podlahe, aj keď to bude sejf s váhou okolo 500kg nie je zas až tak ťažké akýmkoľvek nástrojom čo nájde zlodej v dome posunúť či vypáčiť. Trezor nie je na škodu aj prekryť rôznym vybavením, ktoré by pri jeho odstránení mohlo vzbudiť či dať vedieť susedom. Existujú zlodeji pripravení a nepripravení. Tí ktorí o vašom trezoru už vedia a podarí sa im dostať cez vaše zabezpečnie až k sejfu, majú väčšinou už pripravené potrebné náradie. Vždy preto přichycujte váš trezor k stene a k podlahe!


Vždy premýšľajte veľmi vážne aj o inštaláciu alarmu či bezpečnostných dverí do vašej nehnuteľnosti. Keď sa alarm spustí, vysoký tón a nepokoj ktorý sa v tej chvíli spustí u zlodeja ho donúti čo najrýchlejšie opustiť Váš domov či firmu.


V zásade sú trezory ktoré otvorí zlodej amatér do 10-20 min. hrubou silou.


To sú trezory v sumách od 20 EUR - 200 EUR
Po tej trezory od 220  - 600, - EUR tu bude mať zlodej amatér čo robiť po dobu 7-30 hodín.
Trezory od 600 EUR - 4000 EUR väčšinou zlodej amatér poškodí, avšak nepodarí sa mu trezor otvoriť pokojne týždeň. Trezory v ďalších bezpečnostných triedach si dovoľujeme povedať otvoria len veľmi pripravení profesionálni zlodeji s potrebnými nástrojmi.

Čas vs loupež

Neváhajte nás kontaktovať kedykoľvek a poradiť sa o výbere vhodného trezoru. Naše kancelárie Saffort.sk sa nachádza v Prahe, avšak sme tu každý deň od 9:00 - 18:00 pre Vás na telefónu či emailu.

Všetky trezory nájdete u nás online za skvelú cenu. Naše kancelárie sú umiestnené v Prahe, avšak spolupracujeme s partnermi vo všetkých väčších mestách ako Bratislava, Košice, Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň aj v každom menšom meste nájdete našich predajcov našich trezorov. Neváhajte preto už a zistite ako jednoduché je za dobrú cenu nakúpiť online a ešte k tomu bezpečne a s dopravou zadarmo až k Vám domov.

Váš SAFFORT