Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Ohňovzdorný trezor súčasť každej firmy!

Ohňovzdorný trezor súčasť každej firmy!

Prečo je ohňovzdorný a bezpečnostný trezor dôležitý pre vašu spoločnosť?

Oheň je jedným z najväčších hrozieb pre vaše osobné dokumenty, dôverné informácie, cenné fotografie a iné dôležité disky. Oheň je bohužiaľ nepredvídateľná živelná pohroma, ktorá ak vypukne uprostred vašej kancelárie, spôsobí vďaka množstvo dokumentov v podobných priestoroch okamžitú pohromu a obrovský žiar, ktorý zničí všetko okolo seba. A to je práve ten dôvod prečo by ste mali uchovávať svoje cennosti v ohňovzdorných trezoroch.

Ohnivzdorný trezor součást každé firmy!

Predstavte si situáciu naozaj reálnu situácia že požiar vo vašej firme vypukne, čo v tej chvíli podstupujete za riziká? Stratu veľké hotovosti? Stratu dôležitých zmlúv a dokumentov? Dôležité flash disky a cd? Koľko Vám zaberie času kompletne obnoviť celú dokumentáciu, dopytovať po poisťovni výplatu poistného atď? Nenaruší to kompletne chod vašej spoločnosti? Máte dojem že by vďaka tomu mohla vaše spoločnosti padnúť na samotné dno a veľmi dlho sa z toho dostávať? Riešenie je v tomto prípade pár. Zabezpečte všetko dostatočne dopredu požiarnymi smernicami a vkladajte dôležité dokumenty tam kam patrí, teda do archivačných skríň a ohňovzdorných trezorov a sejfov.

Ohnivzdorný trezor součást každé firmy!

 

Ohňovzdorné trezory sú rozdelené do nasledujúcich kategórií:

Ohňovzdorné trezory na uloženie papierových dokumentov - tu je kritická teplota 175 stupňov celzia. Znamená to že by bol trezor v ohnisku požiaru po dobu 60min a jeho teplota tak vnútri nepresiahne 175 stupňov.


Ohňovzdorné trezory pre médiá - Kritická teplota pre médiá je 50 stupňov celzia vnútri trezoru, jednoducho to znamená, že teplota vnútri trezoru na médiá nestúpne na viac ako 50 stupňov po dobu 60min. ak sa nachádza trezor priamo v ohnisku požiaru. the critical temperature for the paper is 50 degrees.


Ohvnizdorný trezor na papier a médiá - tieto univerzálne trezory majú klasickú výstelku pre uloženie papierov a špeciálne boxy pre uloženie médií, kde táto schránka je chránená ešte o niečo viac.


⦁ Špeciálne ohňovzdorné trezory na šanóny


Je tu ešte jeden dôvod prečo potrebujete ohňovzdorný trezor a to nielen voči ohňu ale aj voči záplavám. V našej ponuke máme samozrejme aj nové trezory od SentrySafe, ktoré spĺňajú aj požiadavky voči prietoku vody a zničenie dokumentov. Všetky trezory sú vždy certifikované podľa smerníc a ohňovzdorných atestov. Ohňovzdorné trezory sú samozrejme aj veľkou ochranou voči zlodejom!

Všetky trezory nájdete u nás online za skvelú cenu. Naše kancelárie sú umiestnené v Prahe, avšak spolupracujeme s partnermi vo všetkých väčších mestách ako Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň aj v každom menšom meste nájdete našich predajcov našich trezorov. Neváhajte preto už a zistite ako jednoduché je za dobrú cenu nakúpiť online a ešte k tomu bezpečne a s dopravou zadarmo až k Vám domov.


Váš SAFFORT