Ohňovzdorný trezor - NA ČO VLASTNE SLÚŽI?

Je známe, že je potrebné zabezpečiť svoj majetok pred krádežou a čím vyššia bezpečia je zabezpečené tým viac môžete predísť prípadným lúpežiam. Avšak, oheň môže spôsobiť ešte väčšie škody. Vaše cennosti sú poškodené v prípade požiaru po tom, čo sa stretnú s hasiaci zmesou či ohňom.

Ohňovzdorné a Bezpečnostné trezory

Ohnivzdorné a Bezpečnostní trezory

 

Protipožiarne trezory odolné sú trezory, ktoré zaisťujú bezpečie vecí, ktoré sú vo vnútri v bezpečí v prípade požiaru. Zvyčajne majú tiež ochranu pred hasičskú zmesí, požiaru a odolnosť proti nárazom. Keď napríklad v prípade, že drevená podlaha zhorí, môže sa prepadnúť o niekoľko poschodí, to nie je, cenné predmety tak môžu byť zničené.

 Protipožiarne trezory, sú certifikované podľa počtu minút po ktorú môžu v trezore zostať v bezpečí v prípade požiaru, kedy sa nachádza trezor uprostred ohniska. Je potrebné poznamenať, že kritická teplota pre papier a médiá je iná, takže, ak je uvedené, že bezpečnosť je, napríklad po dobu 60 minút, je potrebné zistiť, čo umiestniť do trezoru presne. Samozrejme, že ak sa nachádza trezor v centre ohniska, kde je teplota 1000 stupňov môžete vždy počítať s dlhšou dobou ako udáva výrobca.

Aké je ideálne zaistenie? Ideálne zabezpečenie má ten trezor, ktorý spĺňa zabezpečenie pred vniknutím ohňa. Problémom však je, že trezory s dobrou bezpečnosťou pred narušením a dlhodobej bezpečnosti v prípade požiaru, sú drahé.

Ak sa zameriate len na odolné trezory, protipožiarne, ktoré sú certifikované ako odolné proti najvyššiemu žiaru, ale nie sú certifikované ako ochranné trezory proti vlámaniu, treba trezor umiestniť na miesto, ktoré je samo o sebe veľmi dobre zabezpečené.

Samozrejme, že existujú výnimky. V poslednej dobe u niektorých z európskych výrobcov boli zavedené trezory, ktoré sú certifikované ako ochranný a ako ohňovzdorných trezor. Ich cena nie je o mnoho vyššia, než podobné trezory, ktoré majú certifikát iba ochranných trezorov. SAFFORT dokonca vytvoril zodpovedajúce nadpisom: ". Ohňovzdorné a Bezpečnostné trezory" Možno konštatovať, že sa jedná o trezory, ktoré odporúčame našim klientom najčastejšie.

Nájdete u nás však aj ohňovzdorné domáce trezory menších typov a klasické trezory proti ohňu.

 Predajná cena našich trezorov je veľmi priaznivá a dovoliť si ich môže naozaj každý.Nejlépe si vyberiete trezor online, bez starostí a zbytočného navštevovanie obchodov. Pre ľahšie výber môžete využiť nášho nástoje pre výber, ktorý Vás navedie do potrebnej kategórie pancierovej trezory, trezory na zbrane, trezory do steny, trezory do podlahy, trezory na kľúče, hotelové trezory, ohňovzdorné trezory ai. Naše trezory sú dostupné s dopravou zdarma po všetkých mestách nielen v Prahe, Brne, Ostrave ale aj v každej menšej dedinke.

 

Váš SAFFORT

logo