Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Prečo potrebujem trezor?

Prečo potrebujem trezor?

Proč potřebuji trezor?

 

PREČO POTREBUJEM TREZOR?

 

Je potrebné poznamenať, že v Slovenskej republike nie je tradíciou, že by mali ľudia zabezpečený domov za pomocou trezoru. Na rozdiel od iných krajín, kde majú trezor v každej domácnosti, špeciálne na šperky, hotovosť, zbrane a dokumenty

.Proč Potrebujem trezor?


Proč potřebuji trezor?

 

Je ťažké vysvetliť, prečo tomu tak je. Vieme, že dnešná zlodeja žiaľ nezastaví vôbec nič.

Napodiv ani chalupári a chatári, u ktorých sa krádeže prejavujú najviac, nezabezpečujú svoje nehnuteľnosti proti krádeži či už alarmom, tak trezorom. Chaty a chalupy sú väčšinou opustené mimo sezónu a dostať sa do nich dá väčšinou cez okno, pivnicu či nechránené dvere bez kvalitnejšieho zámku. Avšak aj väčšina luxusných domov v ČR nemá zaistené svoje cennosti sejfy.

Prečo teda ľudia potrebujú zabezpečiť svoj domo a svoje cennosti? Pretože inak na seba beriete značné riziko. Ochrániť vás môže len kombinácia niekoľkých zabezpečenia a to: Bezpečnostných dverí, alarmu a vhodného trezoru. Je nesmierne dôležité, najmä v súkromných domoch alebo bytoch na prízemí a horných poschodiach inštalovať dodatočné zámky chrániaci pred otvorením okna násilím alebo uzamykateľné okenné kľučky. Cena týchto vecí je nízka, ale zvyšuje bezpečnosť domu výrazne. Obyvatelia chatiek, chalúp a prízemných bytov, by nikdy nemali nechávať pristavenej rebríky, stoličky, stoly, škatule a iné veci, ktoré by umožnili prístup zlodejom do ich príbytkov. Alarm je síce užitočná vec, avšak sám o sebe prístup do bytu nezabráni. Zlodeji trvá len niekoľko minút sa dostať do Vášho domu, pokiaľ nie je byt či dom riadne zabezpečený. Teraz je už zvykom, že poisťovne nepoistia domácnosť a nehnuteľnosť proti krádeži v prípade, že nie je byt či dom zabezpečený určitými bezpečnostnými prvkami ako je trezor, alarm, či bezpečnostné zámky. Je potrebné myslieť na veci, ktoré bohužiaľ nemožno oceniť finančne v prípade krádeže a poistnej udalosti a to sú vaše osobné dáta, ako fotografie, dokumenty, písomnosti, obrázky, pohľady a iné. Nech je trezor drahý či menšie a lacný, vždy bude veľmi zložitú prekážkou pre zlodeja akokoľvek zručného. Pre lepšie porozumenie sa pozrite nižšie na veci, ktoré odporúčame držať v trezore:

 

Pasy, rodné listy
Hotovosť, kreditné karty, debitní karty
Dôležité dokumenty: zmluvy, výpisy z bankových účtov
CD, flash disky, diskety a iné ktoré nechcete aby videl niekto kto nemá
Počítače, tablety, mobily a iné cenné multimediálne zariadenia.
Mince, metále, šperky, známky
hodinky
Úmění, obrázky, obrazy
denníky
Kľúče od áut, prístupové kódy


 

Je potrebné konštatovať, že všetka zabezpečenia v domácnosti by sa mali navzájom dopĺňať, v dnešnej dobe nestačí len alarm, alebo bezpečné dvere alebo trezor. Sejf je však najdôležitejšou súčasťou, pretože je priamym ochrancom vašich cenností. Je lepšie predísť nešťastnej udalosti, ako zhotovovať trezor až tomu bude neskoro

 

U nás si môžete vybrať trezor či trezor za dobrú cenu, pohodlne online a zdarma. Trezory doručujeme zadarmo po celej ČR a nezáleží ako je trezor veľký či ťažký a či bývate v Prahe, Brne, Ostrave či malej dedinke. U nás si vždy vyberiete zo všetkých kategórií trezorov a to zbraňových trezoru, trezorov do steny, ohňovzdorných trezorov, pancierových trezorov, domácich sejfov a iných.

 

Váš SAFFORT