Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Tipy pre nákup trezorov a sejfov

Tipy pre nákup trezorov a sejfov

Tipy pre nákup trezorov a sejfov

Trezory pre domácnosť

Ak ste bežný užívateľ, ktorý si želá zakúpiť domov bezpečnostné sejf či bezpečnostný trezor, mali by ste si rozmyslieť:

    1.
Čo v trezore budete uchovávať a to nie len aktuálne ale popremýšľať aj do budúcnosti, pretože kupovať druhý, väčší trezor či sejf sa nikomu nechce. Odporúčame skôr väčšie a priestrannejšie s vyberateľnými policami.

   
2. Druhá veľmi podstatná vec je kam trezor postaviť či zabudovať.

  •     Pri voľne stojacich trezorov je to viac menej jedno kde bude stáť, pretože ak trezor dobre ukotvíte mechanickú či chemickú kotvou, môžete ho mať aj vedľa televízie celý deň na očiach. My toto ako špecialisti ale neodporúčame, trezor by správne nikdy nemal byť prípadným zlodejom ihneď na očiach, preto ho odporúčame upevňovať do napríklad vstavaných skríň, pod schodmi do pivníc atď.

  •     Potom máte možnosť zabudovať trezor do podlahy, táto varianta je väčšinou riešená pri výstavbe rodinných domov a počíta sa s týmto už v plánoch architekta. Čisto teoreticky môžete vybúrať dieru do podlahy aj kedykoľvek v budúcnosti, ale veľmi sa do toho klientom nechce. Trezor do podlahy je však podľa nás tá najlepšia možná varianta úschovy trezorov a cennosti v ňom! V našej ponuke nájdete certifikované trezory Mottura od Talianske továrne.

  •     Ďalší z variantov sú trezory do steny či inak povedané trezory do steny. Tieto trezory a sejfy nájdete v našej rozsiahlej ponuke tiež a to vo veľkom množstve. Ukotviť trezor či sejf do steny tiež vyžaduje určité búracie práce, avšak né toľko ako u trezorov do podlahy. Zamurované trezory sa po tej schovávajú často za obrazy napríklad.

Trezory pre štátne inštitúcie, menšie a väčšie podniky (trezory pre firmy)

U firemných zákazníkov je výber trezorov a predaj trezorov veľmi špecifický. Väčšina firemných zákazníkov vyberá podľa už nastavených inštrukcií od poisťovní alebo orgánov poverených kontrolou. Všetko záleží na hodnotách držaných vnútri trezorov či archivačných skríň. Väčšina klientov sa zameriava na protipožiarne, ohňovzdorné trezory či sejfy, prečo?

Väčšina spoločností drží vo svojej administratíve stovky spisov, zmlúv a iných dôležitých dokumentov a preto vyhľadávajú ohňovzdorné trezory, ktoré vydržia po určitú dobu špecifikovanú výrobcom ochrániť uložené dokumenty či hotovosť. Veľmi obľúbené a v podstate nevyhnutné sú oceľové skrine, takzvané archivačné skrine, ktoré pojmú veľké množstvo šanónov. Nie je archivačná skriňa ako archivačná skriňa, pretože je potrebné rozlíšiť klasickou necertifikované plechovú skriňu od certifikovaných ohňovzdorných skríň, všetko je potrebné riešiť so špecialistami saffort.cz ktorí Vám veľmi radi poradia čo a ako.

Kam archivačné skrine či ohňovzdorné trezory odporučiť nejde vo firmách, toto je na zvážení oddelenie vnútornej bezpečnosti danej spoločnosti.