Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Trezor s elektronickým, mechanickým, kľúčovým alebo kombinačným zámkom?

Trezor s elektronickým, mechanickým, kľúčovým alebo kombinačným zámkom?

Trezor s elektronickým, mechanickým, kľúčovým alebo kombinačným zámkom?

Toto je otázka všetkých klientov volajúcich na našu zákaznícku linku Saffort.

Nie je to čemu diviť, pretože trezor je primárne o zámku a jeho kvalite.

V celkovom meradle môžeme povedať, že certifikované zámky u trezorov prechádzajú rovnakými odolnostnými testami a certifikát, ktorý zámok trezoru získa, platí pre kľúčový zámok, elektronický alebo kombinovaný.

My klientům doporučujeme elektronický zámek. Prečo?

• Ak zlodej nájde kľúč od trezoru?
• Ak stratíte oba motýlkové kľúče od trezoru?
• Pokiaľ zlomíte klíče od trezoru?
• Ak sa niektorý zlodej bude snažiť otvoriť trezor skrz zdířku na kľúč?

Otázka je veľa, v žiadnom prípade nehazujeme kľúčové záchranné zámky, ale je potrebné všetko uvědomit dopředu.

Elektronický zámek u trezoru

• Kód  nosíte v hlave
• V prípade záujmu máte 3 pokusy o otvorenie.
• Pri 3 neúspěšných pokusoch zablokuje zámok na dobu určenú výrobcom.
• V prípade výpadku batérie zámku je k dispozícii otvorenie externého zdroja, tj 9V batérie, ktoré sa prikladajú k klávesnici, prípadne je k dispozícii núdzový kľúč.
• Trezor môže ovládat x používateľov.
• Voľba hlavného kódu / Manažérskeho kódu, ktorý mení alebo zruší ďalšie používateľské kódy.
Nie je potrebné sebou nosit kľúč.

Kombinačný zámek u trezoru

Jedná sa o kombináciu väčšinou elektronického zámku spolu s kľúčovým zámkom.

Táto kombinácia je veľmi obľúbená napríklad u trezorov slovenskej továrne Safetronics. Je potrebné upozorniť, že iba jeden variant je certifikovaný a väčšinou práve kľúč. Elektronika u týchto trezorov je produktom vyrobeným v Ázii a nevyhovuje tak potrebným certifikáciám. To ovšem nič nemení na tom, že sa jedná o veľmi dobre spracované trezory.

Ďalšou variantou je veľmi populárna variantná kombinácia kľúčového zámku spolu so závislými otočnými zámkami. Tieto trezory nájdete iba na Saffort.cz a Saffort.sk u Talianskych značiek Technomax a konkrétne u modelov DMD a GMD. Jedná sa o veľmi bezpečnú variantu trezoru na českom a slovenskom trhu nevídanou!

Biometrické zámky u trezoru

Tento variant na našich e-shopech dosiaľ nie je nájdený, nie preto, že by sme tam nemali chcieť, ale preto, že u trezorů táto technológia, unfortunately ešte nepokročila kde by mala. Existuje už pár kusov sejfů s biometrickým zámkom, ale vždy ide o kombináciu biometrického zámku spolu s klasickým elektronickým zámkom, kde je tu výhoda a zjednodušenie? Biometrický zámok u týchto sejfů nie je certifikovaný! Žiadna testovacia spoločnosť už testy neprovedla.