Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Veľkosť trezoru a dvere sejfu

Veľkosť trezoru a dvere sejfu

Veľkosť trezoru

Pri nákupe jedna z prvých vecí ktorú zákazník rieši bude veľkosť samotného trezora a vecí do nich umiestnených. K dispozícii je nasledujúci pravidlo pre trezory: čím väčšie tým lepšie. Spočiatku sa môže zdať, že malý trezor plne vyhovuje potrebám, ale nakoniec uvidíte, že rozhodnutie kúpiť malý trezor bola chyba a vy nemáte kam dať ďalšie veľmi dôležité položky ktoré sa objavili v ďalších rokoch vo vašom živote. V dôsledku Váš bude stáť nákup dvoch menších trezorov viac, ako kúpa jedného trezoru väčšieho a bezpečnejšieho s policami a pod. Zároveň bude treba myslieť na dva trezory zároveň, jeho správu a kódy, čím menej trezorov tým lepšie tu platí na sto percent. Nie je potrebné sa v malom trezore prehrabávať a vyťahovať zakaždým všetko čo sa nachádza za menšími položkami v zadku trezore. Väčšia trezory už disponujú policami a úložnými priestormi.


Tiež je samozrejme potrebné riešiť veľkosť a váhu samotného sejfe v spojení s úžitkovou plochou kde bude trezor umiestnený, né každá stará podláh unesie váhu väčšieho trezoru napr. 300kg. Vždy myslite do budúcnosti a snažte sa predvídať čo by keby, toto sa vždy oplatí. Predaj trezorov na www.saffort.sk je veľmi rozsiahly, ak si chcete ušetriť hodiny hľadania, zavolajte nám alebo využite nášho nástroja pre vyhľadanie trezoru.

Velikost trezoru a dveře sejfu

Dvere trezoru

Ďalším veľmi dôležitým artiklom sú samotné dvere trezoru, je potrebné vedieť otvírajís sa dvere sejfu doprava či doľava. Po inštalácii trezoru by Vám samotné otvorenie potom mohlo Spôsob problémy kvôli umiestnenie nábytku. Niektoré trezory majú pánty mimo sejf, zatiaľ čo iní ich majú vo vnútri a nie sú viditeľné z vonku. Oba typy trezorov majú svoje výhody a nevýhody. Trezory, ktorých pánty nie sú viditeľné zvonku, podľa tohto parametra, sú považované za bezpečnejšie ako trezory, ktorých závesy možno vidieť zvonku, pretože v tomto poslednom prípade sa môže niekto snažiť tieto pánty urvat, umlátiť palicou apodobně. Avšak, možno pripustiť, že bezpečnejšie je ten ktorého pánty nemožno odrezať .. Hoci trezory s viditeľnými závesy majú tú výhodu, že vo väčšine prípadov ich dvere je možné otvoriť v uhle 180 stupňov a dvere trezoru s neviditeľnými pántmi zvyčajne otvorte pod uhlom 90 stupňov. 180 stupňov otvárania dverí umožňuje pohodlné zaraďovať jednotlivé položky do sejfu, ale vyžadujú viac priestoru pre samotné otvorenie dverí. Musíte to mať na pamäti pri výbere trezoru v závislosti na mieste určenom pre neho vopred.

Medzi najbezpečnejšie varianty umiestnenia kľučky a samotných pántov je umiestnenia kľučky trezory na ľavej strane a pántov na strane pravej. Vždy myslite na to čo budete do trezoru vkladať, ako pohodlne sa budete k veciam dostávať. Dvere trezoru sa otvárajú pod uhlom 90 stupňov. Niektorí výrobcovia samozrejme vychádzajú v ústrety samotným klientom a snaží sa predaj trezorov podporiť tým, že vyrobí pre klienta trezor na zákazku a umiestni klikov na stranu pravú a pánty na stranu pravú. Ako sme už uviedli, odporúčame skôr trezory zo zapustenými pántami, vďaka vyššej bezpečnosti.

Všetky typy trezorov a ich predaj zabezpečujeme na www.saffort.sk. Vždy sa snažíme odporúčať našim klientom to najlepšie čo aktuálne na trhu ponúka väčšina slovenských i európskych tovární. Len u nás nájdete približne 13 rôznych výrobcov trezorového vybavenia. Neváhajte preto už a zavolajte naším špecialistom na bezplatnú linku 0800 55 55 99  a poraďte sa s nimi o výbere toho najvhodnejšieho trezoru práve pre váš a vašej firmu.

Všetky trezory nájdete u nás online za skvelú cenu. Naše kancelárie sú umiestnené v Prahe, avšak spolupracujeme s partnermi vo všetkých väčších mestách akoBratislava, Košice, Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň aj v každom menšom meste nájdete našich predajcov našich trezorov. Neváhajte preto už a zistite ako jednoduché je za dobrú cenu nakúpiť online a ešte k tomu bezpečne a s dopravou zadarmo až k Vám domov.

Váš SAFFORT