Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Dizajnový či robustný kvalitný trezor?

Dizajnový či robustný kvalitný trezor?

Dizajn vs Konštrukcia trezoru

 

Dizajn a konštrukcia trezoru, vždy bývali tou najdôleţitejších častí trezoru. Čo je teda dôležitejšie vzhľad či konštrukcie? Trezor kde nevyčnievajú kĺby či zvary je inými slovami ten najbezpečnejší, čím menej týchto prvkov, tým menej možnosti kam zaraziť páčidlo či iné náradie. Bohužiaľ podobných trezorov je na trhu veľmi málo, tieto trezory sú veľmi drahé a patrí do najvyšších bezpečnostných tried, teda cennové kategórie okolo 80-300tis. korún.

Designový či robustní kvalitní trezor?

 

Pri kúpe trezorov sa vždy pýtajte predajcov na zvary a na spôsob ktorým bol trezor zváranie. Tým je myslené robotickým systémom či človekom. Spôsob zvárania robotickým systémom je presnejšie a hladšie, teda bezpečnejšie. Tým pochopiteľne netvrdíme že by kolegovia z tovární menších boli menej zruční, len ľudská ruka urobí viacero chýb.


Je tiež potrebné dávať pozor na hrúbku dverí a hrúbku bočných a zadných stran.Pozor tu je potreba rozlíšiť trezory do steny od ostatných typov trezorov. Trezory do steny majú vždy zosilnené dvere, avšak bočné a zadné strany majú väčšinou tenký oceľový plát. Dôvod je v podstate jednoduchý a logický. Trezor zabudovaný v stene, je chránený zo všetkých strán samotným murivom, teda, sami uznáte že nie je potrebné mať trezor 100 kilový. Zlodeji sa tak často aj keď nemajú veľký prehľad snaží dostať do trezoru zo strany či zo zadu. Cena trezoru sa vždy odvíja od hrúbky samotných oceľových stien, to tak bolo a vždy bude.

Designový trezor

Pri porovnávaní konštrukcie a dizajnu tak vždy pamätajte, že samotná konštrukcia, hrúbka stien sejfe, kvalita zámkového spracovania a samotná certifikácia zámku podľa európskych noriem, má prednosť pred dizajnom! Vždy vyberajte najskôr rozumom a po tej až pozerajte na farbu či obrázky na trezoru, oplatí sa Vám to verte nám!

Všetky trezory nájdete u nás online za skvelú cenu. Naše kancelárie sú umiestnené v Prahe, avšak spolupracujeme s partnermi vo všetkých väčších mestách ako Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň aj v každom menšom meste nájdete našich predajcov našich trezorov. Neváhajte preto už a zistite ako jednoduché je za dobrú cenu nakúpiť online a ešte k tomu bezpečne a s dopravou zadarmo až k Vám domov.

 


Váš SAFFORT