Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom
Návrat na zoznam noviniek

Zlodeji v domácnostiach a ich náradie

Zlodeji v domácnostiach a ich náradie

Zlodej a ich náradie


Ak žijete v odľahlej oblasti alebo sa vaše nehnuteľnosť nachádza v izolovanom mieste, zlodeji majú možnosť používať ťažké nástroje. Na týchto odľahlých miestach, je bohužiaľ možné použiť všetko vaše vybavenie ktoré nájdu v stodolách či chatkch preto, aby sa vlámali do vášho domu či chalupu a pri najhoršom použili náradia preto, aby s ním znehodnotili Váš sejf či trezor. Všetku výrobcovia robia v zásade všetko preto, aby ich trezory vyzerali čo najlepšie, krásne sa leskli a pôsobili celistvo a zahladenie, v podstate sa jedná o to, že leštené a zahladzovanie okraje tak strácajú svoje sily a stávajú sa miestom kadiaľ sa zlodej môže ľahšie dostať do trezoru.

Zloději a jejich nářadí

Lupiči sa môže podariť zničiť kĺby trezoru a dostať sa tak do trezoru, hŕbu trezorov majú svoju vlastnú uzamykateľnú schránku, skrinku, kam doporučujem zamykať veci najcennejšie. Zlodej sa môže snažiť použitý aj vrtáky k navŕtanie zadných, bočných strán, ktoré sú u trezorov väčšinou najtenšie, dobrá správa je tá, že si tým veľmi nepomôžu. Budú sa snažiť použiť, brúsky, vrtáky, kladivá, skrutkovače a jiné.Nicméně, tieto nástroje majú veľkú nevýhodu - robia veľký hluk, keď sú používané. Rezanie trezoru s brúskou alebo pílou pravdepodobne spôsobí tak veľký hluk, že aj najvzdialenejšie susedia si uvedomia že sa niečo deje. Väčšinou majú veľký prehľad o tom či ste alebo nie ste prítomný na chalupe.


Avšak, ak nemáte žiadne susedov v okolí, zlodeji môžu robiť svoju špinavú prácu ticho. Z tohto dôvodu nenechávajte trezor na vzdialenom mieste. Oblúkový zvárací horák môže byť použitý na zadnej alebo bočnej strany trezoru. Avšak, v prípade, že je bezpečne vyrobený z nehorľavých materiálov, strávil by lupič pri horáku najmenej týždeň 3hodiny.
Bezpečnostné dvere lacných zbraňových trezorov síce splní funkciu schovanie zbraní pred deťmi a hostí ktoré mohlo napadnú sa hrať s vašimi zbraňami, ovšem nie je príliž ťažké do nich vniknúť klasickým páčidlom, počas né príliš dlhej doby.
Ako posledný vec musíme opäť spomenúť prichytenie trezorov či sejfu k podlahe a najlepšie aj k stene.

Zloději a jejich nářadí

Trezor ktorý nebude pripevnený, môže byť odtiahnutý a naložený na dodávku, zlodej si trezor po tej otvorí v pokoji pri sebe v dielni. Myslite preto na všetko čo je potrebné ešte pred tým než sa to naozaj reálne stane.

Všetky trezory nájdete u nás online za skvelú cenu. Naše kancelárie sú umiestnené v Prahe, avšak spolupracujeme s partnermi vo všetkých väčších mestách ako Brno, Ostrava, Pardubice, Budějovice, Plzeň ale zároveň aj v každom menšom meste nájdete našich predajcov našich trezorov. Neváhajte preto už a zistite ako jednoduché je za dobrú cenu nakúpiť online a ešte k tomu bezpečne a s dopravou zadarmo až k Vám domov.


Váš SAFFORT