Ako vybrať trezor?
Čo chcete do trezoru ukladať?
Akonáhle si rozmyslíte, čo v trezore dnes aj v budúcnosti držať, potom bude pre Vás výber typu zámku, veľkosti trezoru, bezpečnostnej triedy aj typ trezoru veľmi jednoduchý. Základným z pravidiel je, vždy vyberajte väčší trezor než si z počiatku môžete myslieť že by ste mohli potrebovať. Priestoru nie je totiž nikdy dosť pre cennosti.
Aké sú bezpečnostné požiadavky?
Trezory ochráni vaše cennosti nielen proti zlodejom ale take proti požiaru. Čím vzácnejšie Vám vaše cennosti sú, tým bezpečnejšie trezor vyberajte.
Kam plánujete trezor umiestniť?
Existujú tri typy trezorov, odlišujúce sa typom umiestnenia a kotvením: Trezory voľne ukotvené v priestore k podlahe a stene, stenové trezory zabudované v stene a podlahové trezory, zabetónované v podlahe.
Aký typ zámku by som si mal vybrať?
Medzi najobľúbenejšie z histórie patrí kľúčové zámky, mechanické zámky, elektronické zámky či kombinačné dvojité zámky. Dnes už sa stali najpopulárnejšími elektronické zámky a k dostaniu sú teraz aj zámky biometrické na odtlačok prsta.
Sprievodca výberom

Vodotěsné trezory

Vodotesné trezory sa vyznačujú oveľa väčšou odolnosťou proti teplu, prieniku vody, plameňom a vysokým teplotám. Tieto funkcie sú prínosné, keď dôjde k požiaru či menšie záplave alebo ak je potrebné niečo uložiť v nestabilnom prostredí. Niektoré ohňovzdorné trezory môžu chrániť cennosti, zatiaľ čo je pohlcujú plamene po dobu až jednej hodiny. Takže výhody protipožiarne a vodotesné trezory iste majú. Aké sú výhody vodotesných trezorov?
Pokiaľ dôjde k požiaru, plamene spáli veci veľmi rýchlo a ako vy či hasiči zareagujete je už príliš neskoro na to, aby zvládli čokoľvek zachrániť. Ak však objednáte nový ohňovzdorný, vodotesný trezor, cena ktorú za protipožiarne sejfy vynaložíte nebude nič oproti tomu o čo by ste mohli prísť pri strate cenností. Vodotesné skrine od Saffort disponujú vysokou odolnosťou proti požiaru a hasenie, môžete si byť istí v tom že tieto predmety sú chránené tak ako to len ide. Vodotesný sejf je jednoducho ochrancom vašich cenností po dobu, než sa podarí oheň dostať hasiči pod kontrolu.
Nezabudnite vodotesný trezor umiestniť do miestnosti, kde nebude v priamom kontakte s drevom či dokumenty. Ide o to aby nebol nikdy v priamom možnom ohnisku požiaru či nestál priamo na podlahe, ak je možné. Podstavec je vždy vítaný. Nestavajte ohňovzdorné trezory v blízkosti okien ani dverí mohli by brániť prístupu jednotiek hasičov.

Zobraziť viac

Vášmu výberu nevyhovujú žiadne produkty